HABER DETAYI

21 Kasım 2018 08:25

Fotoğraf teknolojisinde Son Yenilikler Nelerdir?

Fotoğraf teknolojisinde Son Yenilikler Nelerdir?

Fotoğraf Teknolojisinde Son Yenilikler Nelerdir?

Öncelikle fotoğraf denince aklımıza makineler, dijital ortamlar ve bazı fotoğrafla ilgili malzemeler aklımıza gelir sırayla gitmek gerekirse fotoğraf makinesi çekerken dikkat etmemiz gereken unsurlar vardır bunlar yapay ışık, doğal ışık, gölge, etüt, gibi olaylar vardır ve bunları kullandığımız yerler önemlidir.

Bunlar hariç fotoğrafı çektikten sonra hiç ummadığınız bir kalitesiz fotoğrafı farklı programlarla güzelleştirebilir eski halinden daha iyi yapabiliriz.

Göz önüne alınmak gerekirse ilk önce fotoğraf dediğimizde insan fotoğrafları, doğa fotoğrafları, hayvan fotoğrafları gibi malzemeler çekmek ön plandadır ama bunlardan hariç maketlerle de fotoğraf çekilebilir bunda önemli olanda gene ışık ortam ve düzendir tabi ki dikkat çeken malzemeler çıkartabilirsiniz.

Fotoğraf teknolojisinde son yeniliklere gelirsek makinin standart normal objektifleri varır bundan hariç açısı geniş objektifler, balıkgözü objektifler, açısı dar objektifler, yakınlaştıran (zoom) objektifler gibi birçok objektif türü vardır ve bu malzemeler işimizi daha da kolaylaştırmakta mesela bir düğün fotoğrafı çekiyoruz ve büyük bir topluluk var kameramızın objektifine çoğu kişiyi sığdıramıyoruz Geniş açılı objektifimizi takarak bu sorunumuzu giderebiliriz.

Objektiflerden hariç takip kameraları yani dronların gelişmiş versiyonları vardır hayatınızdaki bütün anları kaydetmek istiyorsanız ve her dakika elinizde kamerayla uğraşmak istemiyorsanız dron sizi takip ederek videonuzu çekmekte ve siz evinize geldiğinizde screenshot alarak veya kaliteli olmasını isterseniz dron sizi takip ederken cihazınızdan fotoğraf karenizi alabilirsiniz.

Drona benzer cihazlarda günümüzde kullanılmaktadır. Bisiklet süren biriyseniz, dağcı iseniz, kayak yapıyorsanız, go pro ile her anınızı kayıt edebilirsiniz kısacası adrenalin doluyken kameranızı tutamamaktan korkmanız da gerekmiyor. Fotoğraf teknolojisi hala gelişmekte ve sınırlar sadece bunlarla değil birçok cihazlarla teknolojimiz gelişmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat