HABER DETAYI

19 Kasım 2018 20:13

Gerekli Site İçi Seo Kuralları Nelerdir?

Gerekli Site İçi Seo Kuralları Nelerdir?

Gerekli Site İçi Seo Kuralları Nelerdir?

Bilindiği üzere seo uyumlu siteler arama motorlarında en ön sıralarda yer çıkabiliyorlar. Seo uyumlu makaleleriniz de arama motorlarında konu ile ilgili içeriklerinizin daha kolay bulunmasına neden olur. Makalenizin seo uyumlu olabilmesi için uymanız gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallara uyum gösterdiğiniz takdirde makaleleriniz arama motorlarının ilk sıralarında yer alacaktır.

Seo Nedir, Nasıl Yapılır?

Seo, web sitelerinin arama motorlarında yapılan aramaya göre ilk sıralarda çıkmasına yarayan düzenlenemelere verilen isimdir. Web sitenizi seo uyumlu yapmak için yeterli bilgiye sahip değilseniz ya da bu işi uzmanların yardımı ile yapmak istiyorsanız, bunun için hizmet veren birçok seo firması bulunuyor.

Seo Kuralları Nelerdir?

Herkesin aklında olan gerekli site içi seo kuralları nelerdir? sorusuna cevap verilecek olursa ilk olarak makaleniz için seçeceğiniz başlık en önemli unsurdur. Makale başlığınız en az üç, en fazla beş kelime olmalıdır. Başlığınız konunun içeriği hakkında bilgi verici olmalıdır. Makalenize başlamadan önce anahtar kelime seçimini yapmalısınız ve seçtiğiniz anahtar kelimenin makalenin başlığında geçmesine özen göstermelisiniz. Yazacağınız makalenin uzunluğu çok fazla olmamalıdır. Uzun makalelerde her ne kadar çok bilgi verilebilecek olsa bile okuyucu için bu durum sıkıcı olabilir. Eğer makalenize görsel içerik eklemek istiyorsanız, görsel anahtar kelime ile uyum içerisinde olmalıdır ve görselin altına anahtar kelimenin geçtiği bir açıklama yazısı eklemelisiniz. URL adresinize anahtar kelime eklemek, sitenizin kullanıcılar tarafından daha kolay erişilmesine olanak sağlayacaktır.

Bu adımları izlemeniz makalenizin okunma oranında artış sağlayacaktır. Çünkü kullanıcılar arama yaptıklarında karşılarına çıkan sayfada başlıklara çok önem verirler ve buna göre tercih yaparlar. Makalenizin içeriği çok zengin olsa bile kullanıcı arama sayfasında bununla ilgili açıklama ve başlığa rastlamazsa kendisine başka seçenekler aramayı tercih edebilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat