HABER DETAYI

18 Kasım 2018 22:03

Seo Çalışmaları İçin Ayırılması Gereken Bütçe Nedir

Seo Çalışmaları İçin Ayırılması Gereken Bütçe Nedir

Seo Çalışmaları İçin Ayırılması Gereken Bütçe Nedir

Çalışmalar nasıl yapılır?

Çalışmalarınıza sitenize güncel ve özgün içerikler girerek başlamalısınız ve daha sonra sitenizin içeriğine göre kelimeleri analiz edip anahtar kelimeler oluşturmalısınız. Anahtar kelimeleri oluşturduktan sonra bu kelimeleri yapısına uygun bir biçimde farklı sitelerde backlink çalışması yapabilirsiniz.

Backlink çalışmasını en kolay şekilde otomatik backlink sitelerinden yapabilirsiniz seçtiğiniz kelimeyi sitenin kelime bölümüne yazın ve daha sonra site adresinizi ilgili bölümün başına http:// gelecek şekilde yazınız ardından yaptığınız işlemleri kontrol ediniz harf hatası olmaması gerekli yoksa anahtar kelimeniz yanlış olur. Her şey tamamlandıktan sonra son olarak oluştur butonuna tıklayın farklı sitelere otomatik backlink verme işlemi başlayacaktır ve işlem tamamlanana kadar tarayıcınızın sekmesini kapatmayınız.

İşlemin son bulmasını bekleyin işlem bittikten sonra sitenizin Backlink’leri yerlerine ulaşacaktır artık tarayıcınızı kapatabilirsiniz. Bu işlemi manuel olarak site sahipleriyle görüşerek elden yaptırabilirsiniz tabi belirli bir ücret karşılığında.

Çalışmalar İçin Gereken Bütçe Nedir?

Çalışmaların bütçeleri farklılık gösterebilir içeriğiniz ne kadar kaliteli olursa o kadar az masraf yaparsınız ama yine de belli başlı maliyetleri olacaktır. Anahtar kelimeniz farklı sitelerde çoğunlukla kullanılan bir kelime yani popüler bir kelime olacaksa örneğin; otel, tatil, alışveriş, oyun, film gibi o zaman büyük maliyetleri gözden çıkarmanız gerekecektir.

En az 10 yıldır yayında ve popüler olan en az 3 sitede anahtar kelimeleriniz ile tanıtım yazınız olmalıdır. Bu yayınlanan makalelerin hepsi özgün ve bir birinden farklı olmalıdır tabi bu kadarda yetmiyor yazılarınızı yayınladığınız siteler aynı sunucu içerisinde olmamalıdır ip adresleri birbirinden farklı olmalıdır. Mümkünse ip ülkeleri de farklılık göstersin ki arama motorları bu yazıların Seo çalışması için değil sitenizin önerildiği övüldüğü makaleler olarak görsün ayrıca gelişmiş uzun soluklu blog sitelerinde paylaşılması da buna dahildir. Tüm bunların maliyeti ortalama 150 lira ile 2500 lira arasında paylaşılan sitelerin kalitesine özgünlüğüne bağlı olarak değişecektir.

Çalışmaları Başka Birine Yaptırabilir miyim?

Sorunun cevabı evet bu iş için çok sayıda profesyonel olarak çalışan firmalar mevcut arama motorlarında web sitesi sıralama yükseltme hizmeti yazarak kolayca bu işi yapan firmaları bulabilirsiniz firmaların deneyimine ve yaptıkları işin kalitesine göre fiyatlarda değişebilir. Çalışmanızı firma haricinde bireysel olarak bu işten anlayan insanlara da yaptırabilirsiniz freelans çalışan bu işi iyi yapan birçok uzman mevcut yine aynı şekilde arama motorlarından faydalana bilirsiniz arama motorlarında freelans hizmet veren kişileri kolaylıkla bulabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat