HABER DETAYI

19 Kasım 2018 20:10

Seo İle Nasıl Organik Yükselişe Geçilir

Seo İle Nasıl Organik Yükselişe Geçilir

Seo İle Nasıl Organik Yükselişe Geçilir

Seo ile sitenizin arama motorlarında hak etiği yere ulaşması için yapmanız gerekenleri bu yazıda derledik. Genel itibari ile seo denilince akıllara anahtar kelimeler ve diğer faktörler de kendisini gösterse de bunun dışında birçok etken mevcuttur. İşte bunlar;

Hep Özgün… En Özgün…

Hiçbir şekilde seo şirketlerine para vermeden masa başına oturup uzunca makaleler kaleme alınarak yükselişe geçebilirsiniz. Yazılacak olan içeriklerin özgün olması içeriğin değerini arama motorlarına göstermektedir. Bunun için çokça çalışmalı ve günlük üretim limitleri ile belirli oranda özgün içerik üretilmelidir. Kesinlikle kopyala-yapıştır içerik üretilmemeli. Bu içerikler sitenizin arama motorları tarafından yasaklı siteler sınıfına girmesine neden olabilir.

İçerikler düzenli ve artan bir şekilde paylaşılmalı. İlk 3 ay her gün 1 içerik paylaşılması ardından gelen bir diğer 3 ay içerisinde de bu sayının 2 olması ve bunun zamanla artması oldukça yararlı olacaktır.

Sosyal Medyadan Trafik Sağlamak

Seo sadece web sitesi içerisinde gerçekleştirilen bir çalışma değildir. Bunun yanı sıra sosyal medya üzerinde siteniz için seo çalışmaları yapılması gerekmektedir. Bu kısım ile genellikle sosyal medya uzmanları ile gerçekleştireceğiniz operasyonlar ile karar verebilirsiniz. Fakat her içeriğin sosyal medya ortamlarında paylaşılması sitenizin trafik sağlamasına yardımcı olabilir.

Sosyal medyada paylaşılacak içeriklerde etiketler kullanılması paylaşımların daha fazla kitleye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede trafik oranları da artacaktır.

Ziyaretçilere Sürprizler Yapmak

Site içerisinde paylaşılan içerikleri sürekli olarak inceleyen ve siteye abone olan üyelere belirli aralıklarla başlatılan kampanyalar ile hem sitenin tanıtımı hem de takipçilerin siteye olan bağlılığı arttırılabilir. Verilecek olan hediye sitenin hitap ettiği alan ile ilgili olması da bir diğer önemli konudur. Bu sürprizler, dolaylı olarak sitenin ziyaretçi sayısını arttırdığı gibi bunun yanı sıra sitenin trafiğinde de gözle görülür artışa sebep olacaktır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat