HABER DETAYI

19 Kasım 2018 20:05

Seo Kurallarına Uygun Başlık Nasıl Seçilir?

Seo Kurallarına Uygun Başlık Nasıl Seçilir?

Seo Kurallarına Uygun Başlık Nasıl Seçilir?

Öncelikle bunun için en uygun anahtar kelimeler ayarlanmalı ve bu anahtar kelimelerin hepsi o başlık içinde kullanılmalıdır. Mesela bu başlığın içine dışarıdan kelime ekleyebilirsiniz ama anahtar kelimelerini silmeniz pek yararlı değildir. Anahtar kelimeleri seçtiniz diyelim ki 3 tane anahtar kelime seçtiniz ama uyumlu bir başlık kurmayı bilmiyor musunuz? O zaman anahtar kelimeleri birbirinize benzer seçmede hayır vardır. Bu sayede aynı kelimeleri tek seferde yazarak kısa, özgün ve okuması akıcı olan bir başlığınız olmuş olur.

Başlık Seçerken Nelere, Niçin Dikkat Etmeliyiz?

İlk yapmanız gereken seçtiğiniz konuyu yazmaktır elbet, sonrasında başlığı aramak zordur ama bu yöntemle yani yazdığınız cümlelerdeki anahtar kelimeleri seçip onlardan başlık yazmanız daha uygun olacaktır. Hem bu sayede seo kurallarına uygun bir başlık yapmış olursunuz hem de sitenize o anahtar kelimeler ile arayan insanları çekmiş olursunuz.

Seo İçin Anahtar Kelimeleri Kaç Tane Olmalı? Ne düzeyde olmalıdır?

En az 3 tane sizin işiniz görür ama diyorsanız ben seçeceğim başlığa güveniyorum. Ve insanların bunları çok arayacağını biliyorum bu yüzden fazla seçmek istiyorum diyorsanız deneyin. Ama bu sefer çok fazla anahtar kelime kullanımından seo puanlarınız düşebilir. Seo puanlarını en çok etkileyen faktörlerden biride sizin yazdığınız anahtar kelimelerdir. Bu yüzden anahtar kelimelerini özenle seçip, aralarından boş olan kelimeleri silerseniz hem seo için faydalı hem sitenize faydalı olmaktadır. Bu yüzden anahtar kelimeleri seçmek çok önemlidir.

Seo Uygun Başlık İçin En Önemli Olan Şeyler Nelerdir?

Sitenizde ki konu uyumluluğu(dur). Mesela bir başlığın konusu ile yazdığınız yazının konusu farklı olması gibidir. Bu yüzden sitenizdeki konuların uyumluluğuna dikkat edilmeli buna göre başlık bulunmalıdır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat