HABER DETAYI

19 Kasım 2018 20:24

Seo Uyumlu Makalede Olması Gereken Kritler Nelerdir

Seo Uyumlu Makalede Olması Gereken Kritler Nelerdir

Seo Uyumlu Makalede Olması Gereken Kritler Nelerdir

SEO NEDİR?

SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu, Google’da reklamsız arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkabilmek için yapılan, site içi ve site dışı teknik çalışmalara verilen genel isimdir.

SEO NEDEN GEREKLİ?

Eğer sitenizden varsa ve para kazanmak istiyorsanız bunun için okuyuculara ulaşmanız gerekli. Seo uyumlu makaleleriniz sizi organik okuyuculara ulaşmanızda ve para kazanmanızda yardımcı olacaktır. Makaleniz seo uyumlu ise okuyucular arama motoruna aradıkları kelimeyi yazdıklarında, sizin makaleniz üst sıralarda çıkacak ve böylece yazınıza erişim kolaylaşacak. Bu durumda daha kolay bir şekilde okuyuculara ulaşacak ve para kazanacaksınız.

SEO UYUMLU MAKALENİN ÖZELLİKLERİ

1) Özgün İçerik

En önemli hususlardan birisi yazınızın içeriğinin özgün olması. Yani yazınız ne kadar benzersiz ise Google’da o kadar üst sıralarda çıkabilirsiniz.

2) Anahtar Kelime Çalışması

Yazınızın içerisinde kullanacağınız anahtar kelimeler sizin yazınızı ön plana çıkartacak diğer bir husus. Bunun için Google’ın sunduğu yöntemler var:
Google anahtar kelime planlayıcısına gidin
Çalışacağımız anahtar kelimenin en yalın halini aratın ve çıkan sonuçları gözden geçirin ve içeriğinizde bulduğunuz anahtar kelimelerinizi orantılı bir şekilde dağıtmaya özen gösterin.

3) Başlık Kullanımı

Yazınızda kullandığınız başlık okuyucuları metninize çeken önemli bir husustur. Başlık seçiminizi yaparken en az 3 en fazla 5 kelime olmasına ve yaratıcı olmasına dikkat edin ve mutlaka anahtar kelimenizi başlıkta kullanın.

4) Makale Uzunluğu

Uzun makaleler okuyucular tarafından sıkıcı görülebildiği gibi kısa makalelerde yeterli görülemeyebiliyor. Bunun için yazınızın 300-600 kelime aralığında olmasına özen gösterin.

5) Görsel kullanımı

Gördüğümüz şeyler, okuduklarımıza nazaran daha çok aklımızda kaldığı ve daha kolay algıladığımız için okuyucuların görsel bulunan sayfalarda vakit geçirme süreleri, bulunmayanlara oranla daha yüksektir. Bunun için yazınıza mutlaka içeriğe uygun kaliteli görseller eklemeniz içeriğinizin kalitesini artıracaktır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat