HABER DETAYI

19 Kasım 2018 20:06

Seo’da Tasarımın Önemi Nedir?

Seo’da Tasarımın Önemi Nedir?

SEO’da tasarımın önemi nedir?

Bir web siteniz var ve bunu insanların ulaşabileceği bir noktaya getirmek istiyorsunuz. Tabi ki göz önünde olmanın en kestirme yolu SEO’ dan geçiyor. Peki, SEO sizi öne geçirmek için hangi kriterlere parmak basıyor? TASARIM SEO kullanıcı tercihleriyle çeşitlenen, güncellenen ve güncel halini kullanıcıya göre devam ettirir ve kullanıcı bir web sitesine girdiği zaman her şeyi elinin altında görmek ister tıpkı sitenin sahibi gibi.

Bunu sağlayacak olan şey ise web sitenizin tasarımı. Tasarıma ne kadar önem verilirse kullanıcı o kadar rahat eder ve kullanıcı ne kadar rahat ederse bu SEO’ nun dikkatini o kadar çok çeker. Hit alma konusunda günümüzde mobil kullanımın yaygınlaşmasıyla ne yazık ki sadece masaüstü veya dizüstü tasarımlar yeterli olmuyor. Bunların yanında mobil tasarımlarda geliyor ve birçok ayrıcalığı beraberinde getiriyor. Kullanıcılarınızın rahatlığı sizin rahatlığınız oluyor ve sizin rahatlığınız için de SEO’ nun yardımı gerekiyor. Peki, mobil tasarımın yeri nedir bu konuda?

İnternet dünyasındaki mobil tasarımın SEO’daki önemi:

Tasarımın önemine SEO gözüyle bakmak gerekirse arama motorları (google, yandex, bing vs.) web sitenize uğrarlar, mobil uyumlu tasarım durumuna göre ertesi gün sitenizi bir önceki sayfada veya bir sonraki sayfada görmenizi sağlarlar. Günümüzde dizüstü veya masaüstü bilgisayarların kullanımı ne kadar çok olsa da mobil (telefon, tablet vs.) teknoloji onlara yetişmekte ve bu durum kullanıcıyı mobil tasarımı aratmaktadır. Tabi ki kullanıcının önemsediği duruma göre web sitelerin can alıcı noktası olan SEO’ da birkaç değişikliğe gitti. Elbette bu değişikliğin en önemli kısmını mobil tasarım düzeni oluşturuyor. Artık bir web sitesi için sadece bilgisayar düzenini değil mobil düzeni de işin içine katarak tasarlamanız gerekiyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat