HABER DETAYI

19 Kasım 2018 20:03

Seo’nun En Önemli Unsurları Nelerdir?

Seo’nun En Önemli Unsurları Nelerdir?

Seo’nun En Önemli Unsurları Nelerdir?

Seo Nedir?

Seo bir web sitesinin arama motorlarında arama sonuçlarında üst sıralara çıkması için site üzerinde yapılan belli başlı çalışmalardır.

Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Seo çalışması web sitenizin düzeninden tutun içeriklerinden Renk düzenlemesi Yazı boyutu yazı fontu da dahil olmak üzere çok detaylı ama bir o kadar da zevkli bir çalışma şeklidir. Bir seo çalışmasına başladığınızda ilk yapmanız gereken en önemli faktör kendinize güvenmenizdir planlı olmanız ve bunu uzun vadelere yaymanız gerekir önemli anahtar kelimeleri bulmanız sizin sitede gireceğiniz içeriklerden sağlanır içeriğinize bağlı kalarak anahtar kelimeler oluşturduğunuzda belirli bir zaman sonra sitenizin arama sonuçlarında üst sıralara çıkacağından emin olabilirsiniz.

Seo’nun En Önemli Unsurları Nelerdir?

Bir web sitesi kurduğunuzda sitenizin popüler olmasını, insanların arama motorlarında aradığı kelimelerden sitenizin üst sıralara çıkmasını istersiniz. Bir takım seo çalışmaları yapmaya başlarsınız fakat bu seo çalışmasını yaparken nelere dikkat etmeliyiz hangi unsurlar seo’da olmazsa olmazlardandır. İlk olarak içeriğiniz kaliteli olmalıdır sitenizde her telden diye tabir edilen içeriklerle doldurmamalısınız en önemlisi farklı sitelerden kopyala yapıştır kesinlikle yapmamalısınız içeriğiniz özgün olmalı yani sadece size ait olmalı sizin yazmanız gereklidir. İkinci en önemli kural ise başka internet sitelerinin özellikle sizin kategorinizdeki sitelerin sizi öneren anlatan içerikler girmesidir. Bu google sıralamasında üst sıralara çıkmanız için en önemli 2 adımdan bir tanesidir tabiki sizi tanıtan sitenin de Google’ın gözünde iyi bir yerlerde olması gereklidir. Örneğin; Spam uygulamayan ve eski tarihli kurulmuş bir site olması sizin seo’da başarı sağlamanız için sarf ettiğiniz yolunuzu kesinlikle açacaktır ve daha kısa bir sürede sonuca varabilirsiniz.

Seo Çalışmasının Faydası Nedir?

Web sitenize seo çalışması yapıp arama motorlarının sitenize daha çok gelmesiyle arama sıralamalarında daha üst seviyelere çıkarak sitenizin bilinirliği ve güvenilirliği artacaktır eğer sitenizde reklam yayınlıyorsanız reklam gösterimleriniz ve tıklamalarınızda aynı orantıyla artacaktır böylelikle seo çalışması sonucunda sitenizden gelir elde edebileceksiniz. Site trafiğiniz yani sitenize giren kullanıcı sayısı seo çalışması yapmayan bir başka site yanında çok fazla artmış olacaktır kısacası seo bir web sitesi için olmazsa olmazlardan biridir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat