HABER DETAYI

19 Kasım 2018 20:08

Üst Sıralara Çıkaracak Seo Uyumlu Anahtar Kelimeler Nasıl Belirlenir?

Üst Sıralara Çıkaracak Seo Uyumlu Anahtar Kelimeler Nasıl Belirlenir?

Üst Sıralara Çıkaracak Seo Uyumlu Anahtar Kelimeler Nasıl Belirlenir?

Anahtar kelimenin, arama motorları sıralama sayfalarında üst sıralarda yer almak için hayati önem taşıdığını elbette herkes tarafından bilinmektedir. Bütün seo kriterleri içerisinde en önemli olanı şüphesiz mantıklı anahtar kelime seçimidir. Doğal trafik ile web sitesini beslemek isteyen bir kişi içeriğe göre anahtar kelime seçmek yerine mantıklı anahtar kelimeye göre içerik üretmeye odaklanmalıdır. Peki, mantıklı anahtar kelime nasıl seçilmelidir?

Anahtar Kelime Belirleme

Yeni bir web yöneticisiyseniz odaklanmanız gereken nokta; yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimelerden ziyade ilk üç sayfaya çıkabileceğiniz anahtar kelimeler olmalıdır. Yazacağınız üst seviye bir makale bir ziyaretçi tarafından okunmadığı takdirde size hiç bir getiri sağlamayacaktır. Yüksek arama hacmine sahip bir anahtar kelime seçmek sizin de o yüksek arama hacminden pay alacağınız anlamına gelmemektedir. Arama motorlarında trafiğin neredeyse tamamını ilk üç arama sonucu sayfasında yer alan web siteleri almaktadır. Bu da demek oluyor ki; eğer ürettiğiniz içerik arama motorları tarafından ilk üç sayfada indexlenmemiş ise ne yazık ki o içerik aracılığı ile trafik alamayacaksınız.

Doğruluğu bütün dünya tarafından kabul gören ” ulaşabileceğin hedef koymak ” prensibi seo içinde geçerlidir. Seçeceğiniz anahtar kelimede ilk üç sonuç sayfasında yer alacağınızdan emin olmalısınız. Anahtar kelime seçerken kesinlikle en az bir anahtar kelime aracından faydalanmalısınız. Bu araçlara basit bir araştırmayla ulaşabilirsiniz. Anahtar kelime araçları bizlere yüksek önem taşıyan veriler sunmaktadır. Ortalama arama sayısının aylara göre dağılımından rekabet unsurlarına kadar birçok değerli veriye erişebilirsiniz. Yapmanız gereken arama hacmi düşük fakat tercih ettiğinizde üst sıralarda yer almanızı sağlayacak anahtar kelimeler bulmak.

Anahtar Kelime İçin Rekabet Analizi

Web siteniz hatırı sayılır miktarda doğal trafik sürekliliği sağlayana kadar bir ve iki kelimeden oluşan anahtar kelimelerden uzak durmalısınız. Belirlemiş olduğunuz üç ve daha fazla kelimeden oluşan, popüler olmayan anahtar kelimeyi arama motorları üzerinden aratarak rakiplerinizi analiz etmeniz yerinde bir hareket olacaktır. Potansiyel rakiplerinizin içeriklerini ve web sitelerinin gücünü değerlendirerek ilk üç sayfada yer alıp almayacağınız konusunda bir hesap yapmalısınız. Bu aşamada garantici davranmanız başarınız adına yükselen bir grafik çizmenizi sağlayacaktır. Garantici davranmak gerekir çünkü üç kelime ve üzerinde çok fazla anahtar kelime bulunmaktadır. Kriterlerinize uygun bir anahtar kelime bulamama olasılığınız yok denecek kadar azdır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat