HABER DETAYI

19 Kasım 2018 20:19

WordPress Sistemine Uygun Seo Çalışmaları

WordPress Sistemine Uygun Seo Çalışmaları

WordPress Sistemine Uygun Seo Çalışmaları

WordPress Nedir?

WordPress dünya üzerinde kullanılan en büyük web yazılımıdır. Blog sitesi olarak tasarlanmıştır ve açık kaynak kodlu kullanıcı dostu bir sitedir. Ücretsiz olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuş olup, kullanım kolaylığı ile amatör ve profesyonel blog yazarlarının gözdesi haline gelmiştir. Ayrıca WordPress uzantılı ücretsiz domain ve hosting hizmeti de vermektedirler. Linux tabanlı hostlar da stabil sorunsuz olarak çalıştırabilirsiniz üstelik arama motoru dostu olduğu da belirtilmelidir. İnternette gezindiğiniz de blog yazarlarının birçoğu WordPress kullanmaktadır işlevselliği ve kullanım kolaylığı ile bir numara olmaya adaydır.

WordPress Web Sitesi Nasıl Açılır?

WordPress tabanlı site iki şekilde açabilirsiniz ilk olarak wordpress’in kendi bünyesinde alan adı uzantısı ekiyle kendi isminizi birleştirebilirsiniz ve hosting barındırıcı hizmetini de size ücretsiz sunmaktadır kurulum aşamalarınla uğraşmazsınız kendinize uygun temalar seçikten hemen sonra bloğunuza makale yazmaya başlayabilirsiniz. İkinci seçeneğiniz ise kendinize özel bir domain ve hosting ile WordPress blog sitenizi bir kaç kurulum adımıyla kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz. Kolay kurulum arayüzü ile bir kaç basit adımda hosting servisinize yükledikten hemen sonra bir kaç aşamada siteniz yayınlanmaya hazır olur.

WordPress Sistemine Uygun Seo Çalışmaları

WordPress blog sisteminin en güzel yanlarından hatta en iyi özelliği olan eklentiler kısmıdır. Binlerce eklenti seçenekleriyle sitenizi görsel olarak alt yapı olarak zenginleştirebilirsiniz. Seo çalışmasında yardımcı olabilecek birçok eklentiler mevcuttur eklentileri sitenize entegre ettikten sonra admin panelinden eklediğiniz eklentilerin yönetim paneline giriş yaptıktan sonra kolay yönlendirmelerle, anahtar kelimelerinizi, arama motoru uyumlamalarını, yazar imzalarını, özgünlük kontrolünü rahatlıkla yapabilirsiniz. İçeriklerinizin de özgün olmasına çok dikkat etmeli ve özenli olmalısınız. Daha sonra belirli bilinir web sitelerine sitenizi tanıtan makaleler yerleştire bilirsiniz eğer sizin yapmaya imkanınız yoksa bu işi çok iyi bir şekilde yapan uzmanlara da çözümlendirebilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat