Tiryaki Agro Gıda

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
296 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Uğur CEBECİ
  • ADRES: Liman Mahallesi Fuar Caddesi İlkadım/SAMSUN
  • TELEFON: 0 (362) 445 0840
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Tiryaki Agro Gıda, 1980 yılında Ali Tiryakioğlu tarafından Gaziantep’te küçük bir mercimek işleme tesisi ile ticari hayatına başladı. Dürüst, vizyoner ve çalışkan bakış açısı; Tiryaki’yi bugün tarımsal gıdalar tedariği, üretimi, depolaması ve ticareti alanında Türkiye’nin en büyük tarım şirketi konumuna getirdi.

ETKİN TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ

Çiftçiden tüketiciye tedarik zincirini etkin bir şekilde yönetmeyi ve tarım ürünlerini tüketicinin sofrasına verimli bir şekilde ulaştırmayı ilke edinen Tiryaki; bakliyat, tahıl, kuruyemiş, organik gıda, yem ve yağlı tohumlar alanlarında faaliyet göstermektedir.

KURUMSALLAŞMAYA YATIRIM

Kurumsal yönetime son derece önem veren Tiryaki’nin en büyük sermayesi dinamik insan kaynağıdır. 2010 yılında uluslararası portföy yönetim şirketi Investcorp Türkiye’ye ilk yatırımını, kurumsallaşma süreçleri doğrultusunda ulusal ve global pazarlarda operasyonel açıdan güçlenen Tiryaki ile yaparak şirket ortağı olmuştur.

2012 yılında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile ilave ortaklık yapılmıştır.

BÖLGESEL LİDERLİK VİZYONU

Vizyonu bölgesel liderlik olan Tiryaki, büyüme stratejisini dinamik insan kaynağına ve finansal kaynaklarına dayandırmıştır.

KAYNAKLAMA VE MERKEZİLEŞME

Kaynaklama ve pazar ağını Türkiye başta olmak üzere Mena ve CIS bölgesinde yapılandırırken; Gaziantep, Trabzon, Mersin, Bandırma, İzmir, Derince, İskenderun, Samsun ve Çorum illerinde üretim ve depolama tesisleri ile; 10 lokasyonda işletme, ofis ve depoya sahip olan Tiryaki, 2010 yılında yönetim merkezini İstanbul olarak belirlemiş ve İstanbul merkez ofisini açmıştır

RİSK YÖNETİMİ

Tarımsal ticarette etkin risk yönetiminin önemini anlayan Tiryaki; kurumsallaşma çalışmalarıyla birlikte bölgeye uygun, etkin bir risk yönetimi takımı ve sistemi oluşturmuştur.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.